Jak wygląda proces wyjazdu do pracy w Norwegii dla Pielęgniarki ❓👩‍⚕️

Open Europe / Bez kategorii  / Jak wygląda proces wyjazdu do pracy w Norwegii dla Pielęgniarki ❓👩‍⚕️

Jak wygląda proces wyjazdu do pracy w Norwegii dla Pielęgniarki ❓👩‍⚕️

Praca dla Pielęgniarki

Pielęgniarko, już od jakiegoś czasu chodzi Ci po głowie zmiana miejsca pracy ?
Masz już dość niedocenienia, ciągłego pośpiechu i niskiego wynagrodzenia za tą ciężką umysłowo-fizyczną pracę?
Jesteś sfrustrowana i chcesz to zmienić ?
Zaraz dowiesz się, jak wygląda cały proces przygotowujący do wyjazdu.
1. Pierwsza rzecz, którą należy zrobić to podpisanie umowy z biurem pośrednim.Jest to konieczne z tego względu, że biuro może legalnie umawiać i kontaktować Pielęgniarkę z przedstawicielem norweskim.W umowie o pośrednictwo załączasz prawo do wykonywania zawodu. Jeżeli jesteś studentką to zaświadczenie o nauce.

2. Następnie zostajesz umówiona na rozmowę z przedstawicielem norweskim (nie martw się, przedstawiciel mówi po polsku), na której chce sprawdzić twoje nastawienie do pracy oraz twój charakter. Jest to czas, również dla Ciebie, więc jeżeli masz jakieś wątpliwości czy trapią Cię jakiekolwiek pytania – ZADAJ JE ! Po tygodniu od rozmowy rekrutacyjnej otrzymasz odpowiedź czy zakwalifikowałaś się do dalszego procesu i czy pracodawca chce w Ciebie zainwestować pieniądze.

3. Jeżeli tak, rozpoczynasz grupowy kurs języka norweskiego, który odbywa się na Skype w godzinach wieczornych 2 razy w tygodniu. Języka norweskiego uczysz się do poziomu B1. Masz 6 miesięcy na rezygnację z kursu bez ponoszenia konsekwencji. Jeżeli zrezygnujesz po tym czasie, pokrywasz część kosztów kursu.

4. W trakcie trwania nauki przedstawiciel rozmawia z Tobą i sprawdza twoje postępy językowe. W tym czasie pracodawca przygotowuje i opłaca (200 euro) dla Ciebie autoryzację – jest to dokument upoważniający do legalnej pracy na terenie Norwegii. Na taki dokument czeka się kilka miesięcy, dlatego załatwiany jest już w trakcie trwania całego procesu.

5. Po zakończonej nauce odbywa się obóz językowo-medyczny, który trwa około dwóch tygodni. Na tym obozie szlifujesz jeszcze język oraz poznajesz różnice w pracy między Polską a Norwegią. Koszty obozu pokryte są przez przedstawiciela norweskiego.

6. Po obozie odbywają się praktyki i przeszkolenie z pracy na terenie Norwegii. Podczas praktyk otrzymujesz zakwaterowanie i pieniądze na wyżywienie, w tym czasie nie dostajesz jeszcze wynagrodzenia. Po praktykach i przeszkoleniu rozpoczynasz pracę w domu opieki jako pełnoprawna pielęgniarka.

Co jest ważne? To, że nie jedziesz w “ciemno”, otrzymujesz naszą opiekę od początku do końca trwania kontraktu.

Chcesz uzyskać więcej informacji ❓ Wypełnij formularz openeu.pl/r7  lub zadzwoń 669 111 406

LEAVE A COMMENT