Chcesz dowiedzieć się więcej?
+48 669 111 406

Jak wygląda proces wyjazdu do pracy w Norwegii dla Pielęgniarki ❓👩‍⚕️

Praca dla Pielęgniarki

Pielęgniarko, już od jakiegoś czasu chodzi Ci po głowie zmiana miejsca pracy ?
Masz już dość niedocenienia, ciągłego pośpiechu i niskiego wynagrodzenia za tą ciężką umysłowo-fizyczną pracę?
Jesteś sfrustrowana i chcesz to zmienić ?
Zaraz dowiesz się, jak wygląda cały proces przygotowujący pracy Pielęgniarki w Norwegii.
1. Pierwsza rzecz, którą należy zrobić to podpisanie umowy z Open Europe. Jest to konieczne z tego względu, że możemy legalnie działać i  przygotowywać Was do pracy w Norwegii. Najpierw podpisujemy umowę doradczą i zapraszamy Cię na spotkanie na żywo by się poznać i przejść drugi etap z nami oraz pierwszym potencjalnym pracodawcą.

2. Na spotkaniu z przedstawiciel norweski, chce sprawdzić Twoje nastawienie do pracy oraz Twój charakter, motywacje, doświadczenie, otwartość. Jest to czas, również dla Ciebie, więc jeżeli masz jakieś wątpliwości czy trapią Cię jakiekolwiek pytania – ZADAJ JE ! Po tygodniu od rozmowy rekrutacyjnej otrzymasz odpowiedź czy zakwalifikowałaś się do dalszego procesu i czy pracodawca chce w Ciebie zainwestować pieniądze. Osobną sprawą jest nasza kwalifikacja i umówienie na kolejne rozmowy z pozostałymi partnerami.

3. Jeżeli wszystko idzie po myśli, rozpoczynasz grupowy kurs języka norweskiego medycznego, który odbywa się na Skype w godzinach wieczornych 2 razy w tygodniu. Języka norweskiego uczysz się do poziomu B1.

4. W trakcie trwania nauki regularnie sprawdzamy Twoje postępy językowe, możesz też mieć spotkanie z pracodawcą sprawdzającym Twój progres. Na drugim spotkaniu zbieramy dokumenty do autoryzacji oraz pieniądze na pokrycie kosztów w izbie Pielęgniarskiej w Norwegii (220 euro). Autoryzacja – jest to dokument upoważniający do legalnej pracy na terenie Norwegii. Na taki dokument czeka się kilka miesięcy, dlatego załatwiany jest już w trakcie trwania całego procesu.

5. Pod koniec nauki odbywa się kurs intensywny, na którym u większości pracodawców dostajecie stypendium. Następnie jest wyjazd do Trondheim gdzie odbywacie 10-dniowe szkolenie medyczne. Koszt kursu intensywnego, medycznego oraz treningu jest pokryty przez nas.

6. Po szkoleniu medycznym w Norwegii rozpoczynasz wprowadzenie do pracy. Podczas praktyk otrzymujesz zakwaterowanie i pieniądze na wyżywienie, w tym czasie nie dostajesz jeszcze wynagrodzenia. Po praktykach i przeszkoleniu rozpoczynasz pracę w domu opieki jako pełnoprawna Pielęgniarka.

Co jest ważne? To, że nie jedziesz w “ciemno”, otrzymujesz naszą opiekę od początku do końca trwania kontraktu oraz ograniczasz wiele ryzyk praktycznie do zera.

Chcesz zobaczyć zdjęcia naszych Pielęgniarek? Wejdź na:
IG: Kliknij tutaj.
FB: Kliknij tutaj.
Wywiady z Pielęgniarkami w Norwegii: Kliknij tutaj.
100 pytani i odpowiedzi: Kliknij tutaj.

Zapraszamy też do kontaktu, gdzie Karolina mając 9-letnie doświadczenie, skupiając się tylko na Norwegii i tylko Pielęgniarkach, wysyłając setki Pielęgniarek, odpowie na wszystkie Wasze pytania.

Masz pytania ? Skontaktuj się: dziendobry@openeu.pl lub 669 111 406 Karolina

Wypełnij formularz openeu.pl/Norwegia, by dowiedzieć się więcej.