Chcesz dowiedzieć się więcej?
+48 669 111 406

FAQ - pytania i odpowiedzi

Ile zarabia Pielęgniarka w Norwegii?
Najlepiej spodziewać się kwoty z zakresu 17000-25000 PLN na rękę. To zależy od doświadczenia, godzin, miejsca i bonusów. Ważny jest to, że nasi podopieczni mają specjalne bonusy od pracodawców, które powodują, że zarabiacie więcej niż przeciętna Pielęgniarka z tym samym doświadczeniem z tą samą ilością godzin. Dokładne wyliczenia znajdują się w pełnej wersji pytań i odpowiedzi, które otrzymasz po uzupełnieniu formularza kontaktowego poniżej na naszej stronie.
 
Dzięki informacji od setek Pielęgniarek, w ciągu kontraktu Pielęgniarki potrafiły zaoszczędzić między 250000-350000 PLN żyjąc standardowo, czyli czasem idąć do retauracji, czasem na zakupy itd. Miesięcznie kwota wahała się między 10000 a 15000 PLN.
 
Jak najbardziej! Studenci Pielęgniarstwa i Położnictwa, którzy są na 3 roku licencjatu lub 2 roku magistra, mogą dołączyć do rekrutacji i przygotowań do pracy jako Pielęgniarka w Norwegii. Zazwyczaj trafiacie do nas po pierwszych praktykach w Polsce.
 
Tak i nie. Niektóre produkty są tańsze, niektóre droższe. Ogólnie można powiedzieć, że zapłacimy średnio więcej niż w Polsce. Jednak w 2022 roku niestety Polska już mocno nadgania cenami Norwegię. Żeby podać szczegółowo, jak wyglądają ceny w Norwegii, zapraszamy na naszego bloga, gdzie znajdziecie artykuł z przykładami produktów i cen w Norwegii prosto z półek sklepowych w 2022 roku.
 
Tak. Norwegia ma najwyższy poziom życia na świecie. Najlepsze warunki dla Pielęgniarek na świecie. Najlepsze zarobki dla Pielęgniarek. Posłuchajcie naszych wywiadów z Pielęgniarkami na FB i YouTube, gdzie Pielęgniarki opowiadają, jak zmieniło się ich życie po wyjeździe, jak zaczęły podróżować, pracować mniej i mieć pieniądze.
 
Na stanowisku Pielęgniarki, porównując standardowy rodzaj pracy na etacie, Pielęgniarka zarabia najwięcej w Norwegii. Tak w przeliczeniu na godziny, jak i w przeliczeniu rocznym. Za Norwegią dobrze płacą też w Szwajcarii, mimo gorszych warunków pracy i czasu, który trzeba tam przepracować, by zarabiać więcej. Dobrym kierunkiem jest też Australia, jednak jest daleko i jest sporo trudniej pracować tam niż np. w Norwegii. Dlatego Polskie Pielęgniarki mają dużo szczęścia, że Norwegia jest tak blisko i że z latami polskie Pielęgniarki wyrobiły sobie renomę w Norwegii. Mimo największych zarobków, krótkiego czasu, w którym można znaleźć się tam i pracować, należy pamiętać o dużej ilości ryzyk oraz o tym, że przygotowanie wymaga dyscypliny i pracy. Mimo tego, że z Open Europe będzie Wam najprościej i zyskacie najwięcej, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów, to pamiętajcie trzeba się wysilić, by w ciągu kilku miesięcy podnieść swój status i zmienić życie.
 
Każda sytuacja jest indywidualna, jednak nastawcie się na 8 miesięcy jako wzorcową długość przygotowań. Norwegia ma coraz wyższe wymagania językowe i z doświadczenia powiem Wam, że aktualnie nie ma możliwości, by w 6 miesięcy rozpocząć pracę jako Pielęgniarka w Norwegii, chyba że ktoś jest geniuszem językowym 😉 lub nie pracuje jako Pielęgniarka. Realnie należy się nastawić na 8 miesięcy to odpowiedni czas, gdy postępujecie zgodnie ze wskazówkami podczas nauki.
Zapraszamy do obejrzenia dziesiątek wywiadów z Pielęgniarkami z Norwegii, które przeszły rekrutację oraz uczestniczyły w naszym szkoleniu. Wywiady te znajdziesz naszym kanale YouTube „Open Europe Praca dla Pielęgniarek” oraz na naszym FB „Open Europe – Praca dla pielęgniarek w Norwegii”
 
 • 👉 Aktualne prawo wykonywania zawodu,
 • 👉 Edukacja z wnętrza Uni Europejskiej,
 • 👉 Chęć nauki języka norweskiego medycznego,
 • 👉 Chęć nauki i przygotowań do pracy w Norwegii,
 • 👉 Niekaralność.
Tak, możesz podejść, jak każdy inny do naszej rekrutacji, z tym że u nas masz pewność, że po wyjeździe masz zapewnioną pracę oraz że Twoja edukacja dojdzie do skutku. Jedyne zagrożenie polega na tym, że Norwescy pracodawcy nie patrzą przychylnie na takie osoby, gdyż zdarza się, że macie złe opinie z poprzedniej firmy lub miejsca pracy. Ogólnie nie marnujcie czasu na półśrodki, szkoda życia.
 
Tak, umożliwiamy taką możliwość dzięki projektom pilotażowym, które odniosły sukces. Jednak jest to praca na stanowisku Pielęgniarki, gdyż praca Położnej wymaga wyższego poziomu języka, który osiągacie w okolicach końca kontraktu.
 
 • 👉 Gwarancję najlepiej płatnej i najlepszej pracy,
 • 👉 Przygotowanie do rozmów rekrutacyjnych,
 • 👉 Przygotowanie z języka norweskiego medycznego,
 • 👉 Materiały oparte na wieloletnich doświadczeniach jak osiągnąć sukces w nauce języka NO,{” „}
 • 👉 Twoje ryzyko jest ograniczone praktycznie do 0, skupiasz się tylko na nauce, a potem na pracy,{” „}
 • 👉 Materiały przygotowujące Was do wyjazdu z niezbędną wiedzą,
 • 👉 Informacje krok po kroku, co trzeba zrobić, gdzie i jak po wyjeździe,
 • 👉 Filmy informacyjne z niezbędną wiedzą, jeszcze więcej niż jest dostępne dla wszystkich,{” „}
 • 👉 Artykuły z konkretną, niezbędną wiedzą zwiększającą szansę na sukces,
 • 👉 Wyrobienie autoryzacji – możesz spokojnie skupić się tylko na nauce,
 • 👉 W niektórych przypadkach wideo CV,
 • 👉 Jako jedyni w Polsce skupiamy się tylko na Pielęgniarkach i rynku Norweskim,
 • 👉 Opiekun z wieloletnim doświadczeniem, przerobiliśmy wszystkie możliwe problemy,
 • 👉 Szczerość i prawda, nie wrzucimy Cię na minę przez nasze przekonania, bazujemy tylko na FAKTACH! I nie mówimy, że wyjazd jest łatwy, wręcz odwrotnie, dlatego prowadzimy za rękę,
 • 👉 JEŚLI NIE NAUCZYSZ SIĘ JĘZYKA, NIE PONIESIESZ ŻADNYCH KOSZTÓW!
Zapraszamy do posłuchania wielu wywiadów z Pielęgniarkami z Norwegii na naszym kanale YouTube „Open Europe Praca dla Pielęgniarek” Opinie znajdziecie także na naszej stronie w dziale opinie oraz w opiniach googla. We wszystkich tych miejsca macie pewność, że opinia nie jest pisana przez anonimową, nieznaną Wam osobę, tylko przez konkretnego człowieka z imieniem i nazwiskiem, który miał z nami do czynienia.
 
Nikt w Polsce nie skupią się tylko na przygotowaniu Pielęgniarek i Położnych w kierunku pracy w Norwegii. Szczególnie, jeśli mówimy też o skali. Tylko Open Europe ma co roku wiele grup Pielęgniarek, które przygotowują się do pracy w Norwegii, tak językowo, jak i całokształtem. Polecamy też poczytać artykuł na naszym blogu lub film na naszym YouTubie o bezpieczeństwie wyjazdów do pracy jako Pielęgniarka w Norwegii, warto się z nim zapoznać ze względu na obecność paru firm „krzaków” w Polsce lub nielegalnej rekrutacji przez wschodnie kraje Europy.
 
1. Przejść rekrutację. 2. Posiadać prawo wykonywania zawodu (studenci Pielęgniarstwa 3 roku i 2 magistra nie muszą) 3. Posiadać edukację z wnętrza Uni Europejskiej. 4. W przypadku aktywnych zawodowo Pielęgniarek bez licencjatu i magistra także odpowiednie doświadczenie. Więcej szczegółów w pełnej wersji pytań i odpowiedzi, którą otrzymujecie po uzupełnieniu formularza kontaktowego na naszej stronie www.openeu.pl
 
W skrócie proces rekrutacji Pielęgniarek do pracy w Norwegii: 1. Zapoznajesz się z materiałami i zgłaszasz się sprawdzić swoje możliwości, 2. Rekrutacja telefoniczna. Podpisanie wstępnej umowy, 3. Rekrutacja podczas spotkania na żywo, z nami i osobą od któregoś z naszych Norweskich partnerów, 4. Rozpoczęcie kursu przygotowawczego. 5. 2-3 spotkań podczas przygotowań. (dla sprawdzenia progresu oraz zbudowania obopólnego zaufania)
 
Średnia z 12 miesięcy naszych Pielęgniarek to około 155.75 h/m czyli pełen Norweski etat.
 
Projekt jest finansowany analogicznie do dofinansowania z Uni Europejskiej. Podopieczni projektu ponoszą tylko koszt zgromadzenia potrzebnej dokumentacji do autoryzacji oraz jej koszt w Izbie Pielęgniarskiej w Norwegii. Szczegóły w pełnej wersji pytań i odpowiedzi, którą otrzymujecie po uzupełnieniu formularza kontaktowego na naszej stronie www.openeu.pl Autoryzacja wykonywana jest w całości przez firmę Open Europe.
 
Tak. Każdy z pracodawców zapewnia mieszkanie dla Pielęgniarki. Zdjęcia można zobaczyć w pełnej wersji pytań i odpowiedzi, która otrzymujecie po uzupełnieniu formularza kontaktowego na naszej stronie www.openeu.pl
 
Tak, loty są dla Was darmowe, domyślnie są planowane co 8 tygodni i budżet na nie to 12000NOK rocznie. Nie koniecznie musicie przecież lecieć na urlop do Polski 😉
 
Możesz zobaczyć dziesiątki wywiadów z naszymi Pielęgniarkami w Norwegii. Jesteśmy też całkowicie transparentni, dlatego wiesz z kim masz do czynienia. Co więcej, jesteśmy na rynku od 2015 roku. Jesteśmy także jedyną Polską firmą, która skupia się tylko na Pielęgniarkach i Położnych, niestety na rynku nie ma drugiej takiej firmy. I albo musicie uważać na umowę z zagranicy, albo rozpadające się grupy lub stratę pracy po miesiącu w Norwegii lub – co gorsza – pracę nie na stanowisku Pielęgniarki. Uważajcie na firmy krzaki. Polecam poczytać artykuł o bezpieczeństwie wyjazdów do pracy jako Pielęgniarka w Norwegii na naszym blogu.
 
Możesz zobaczyć dziesiątki wywiadów z naszymi Pielęgniarkami w Norwegii. Jesteśmy też całkowicie transparentni, dlatego wiesz z kim masz do czynienia. Co więcej, jesteśmy na rynku od 2015 roku. Jesteśmy także jedyną Polską firmą, która skupia się tylko na Pielęgniarkach i Położnych, niestety na rynku nie ma drugiej takiej firmy. I albo musicie uważać na umowę z zagranicy, albo rozpadające się grupy lub stratę pracy po miesiącu w Norwegii lub – co gorsza – pracę nie na stanowisku Pielęgniarki. Uważajcie na firmy krzaki. Polecam poczytać artykuł o bezpieczeństwie wyjazdów do pracy jako Pielęgniarka w Norwegii na naszym blogu.
 
Zdjęcie możesz obejrzeć w 100 pytaniach i odpowiedziach (FAQ), który otrzymasz po uzupełnieniu formularza na naszej stronie. Mieszkanie są standardowe ze wszystkimi mediami i internetem, za który nie płacicie. Opłaty za mieszkania zależą od pracodawcy, jednak w naszej głównej ofercie przestajecie za nie płacić od 6 miesiącu pracy. Jednak w Norwegii nie ma nic za darmo i za otrzymane „darmowego mieszkania” zawsze trzeba odprowadzić przynajmniej podatek.
 
Kontakt w naszej głównej ofercie premium trwa 27 miesięcy. Po kontrakcie spotykamy się i rozmawiamy, jakie masz możliwości, co i gdzie możesz wynegocjować dzięki swojemu doświadczeniu. Czasem prowadzimy negocjacje także w Waszym imieniu. Możliwości po zakończeniu kontraktu jest dużo więcej.
 
W Norwegii 😉 Najlepsze zarobki, najwyższy standard życia na świecie. Można nabyć najwięcej dóbr, pracując najmniej. Najlepsze warunki pracy. Szacunek. Praca zespołowa. Najbliżej Polski. Najszybsza możliwa zmiana poziomu życia. W skrócie jest to ogromna szansa, z której powinna skorzystać każda Pielęgniarka, by zobaczyć, jak powinna wyglądać praca Pielęgniarki.
 
Nie ma to żadnego znaczenia właściwie dla nikogo. Jesteśmy otwarci na wszystkich. Co więcej, Norwegia jest o wiele bardziej tolerancyjnym i różnorodnym krajem niż Polska.

Jeśli chcesz przeczytać pełną listę 100 pytań i 100 odpowiedzi, wypełnij formularz. Skontaktujemy się również z Tobą, żeby sprawdzić, jakie masz możliwości.