Chcesz dowiedzieć się więcej?
+48 669 111 406

Jakie doświadczenie i wykształcenie jest potrzebne do pracy w Norwegii ?

Pielęgniarki, czy ubiegając się o pracę w Norwegii, musicie mieć ukończone studia ?

Chcąc wyjechać do pracy w Norwegii jako Pielęgniarka, trzeba spełniać kilka wymogów.
Przede wszystkim potrzebne jest prawo do wykonywania zawodu. Doświadczenie nie jest konieczne, ale wskazane. Natomiast jeżeli chodzi o wykształcenie, to pracodawcy norwescy biorą pod uwagę różne możliwości. Od razu po ukończeniu studiów licencjackich lub magisterskich możecie aplikować na stanowisko Pielęgniarki w Norwegii, w tym przypadku nie ma potrzeby zdobywania doświadczenia w Polsce.
Jeżeli jesteście przekonane, że zaraz po studiach chcecie wyjechać do pracy za granicę, to już na ostatnim roku studiów licencjackich lub magisterskich możecie przystąpić do procesu przygotowującego do wyjazdu, który opłacamy w całości. Jednak musisz być na nich obecny oraz odrabiać prace domowe.
Mimo że doświadczenie nie jest wymagane, co raz więcej pracodawców patrzy na to jak dodatkowy atut. Norweskie realia pracy są znacznie prostsze niż w Polsce, a zazwyczaj strona norweska nie zdaje sobie sprawy jak dużo i ciężko pracują Pielęgniarki w Polsce. Dlatego warto podkreślać najróżniejsze szkolenia, doświadczenia jakie macie. Nawet to z praktyk, gdzie warto powiedzieć czym się zajmowaliście.
W przypadku, gdy wykształcenie zostało ukończone przed wejściem Polski do Unii Europejskiej (2004), do wydania pozwolenia o pracę w Norwegii będzie potrzebne doświadczenie:
  •  liceum/studium medycznego, 5 lat w ostatnich 7 latach udokumentowanej pracy na stanowisku Pielęgniarki,
  •  licencjatu, 3 lata w ostatnich 5 latach udokumentowanej pracy na
    stanowisku Pielęgniarki.
W Norwegii specjalizacje z Polski nie obowiązują, jednak dają więcej możliwości. Jeżeli chcesz uzyskać specjalizację, należy zrobić ją na terenie Norwegii. Polecam po około 2 latach najszybciej.

Więcej informacji w filmie -> OGLĄDAJ TUTAJ

Zachęcamy Cię do obejrzenia dziesiątek wywiadów z Pielęgniarkami pracującymi w Norwegii oraz do poczytania 100 pytań i odpowiedzi z naszej strony. Jednak z doświadczenia nic nie zastąpi rozmowy z Karoliną, która znając setki wyjazdów, doświadczeń, opinii, jest w stanie rzetelnie opowiedzieć o wszystkim. Pamiętajmy, że w Polsce nikt poza nami nie skupia się tylko na Pielęgniarkach i tylko Norwegii. I nikt nie robi tego od 9 lat tylko np. dodatkowo od 3.
Pytaj i sprawdź, jakie masz możliwości w swojej sytuacji. Skontaktuj się: openeu.pl/norwegia lub 669 111 406