Pielęgniarki, jakie są zalety życia w Norwegii❓

Open Europe / Bez kategorii  / Pielęgniarki, jakie są zalety życia w Norwegii❓

Pielęgniarki, jakie są zalety życia w Norwegii❓

Już w trakcie kursu przygotowującego do pracy w Norwegii wiele z Was zastanawia się, jaka jest ta Norwegia ? Jak wygląda codzienne życie ? Czy ten kraj ma jakieś plusy oprócz wysokich zarobków ?

5 zalet życia w Norwegii:

1. Tolerancja
Norwegia jest bardzo tolerancyjnym krajem. Spowodowane jest to tym, że mieszkają tam imigranci z całego świata. Tolerancja wyrażania siebie i bycia sobą jest bardzo wysoka.
Jeżeli, np. chcesz mieć niebieskie włosy, to je masz i nikt nie będzie wytykał na Ciebie palcami, nikt nie będzie się z ciebie śmiał. Nikt nie ma prawa powiedzieć ci złego słowa na ten temat. To jest twoje życie i jesteś, kim chcesz być.
2. Wysokie zarobki
Jest to główny powód emigracji do krainy fiordów.
Mimo wysokich kosztów życia Polacy nie uciekają z Norwegii wręcz przeciwnie z roku na rok liczba ta rośnie. Aktualnie w Norwegii przebywa 100 tysięcy naszych rodaków, najwięcej spośród innych obcokrajowców.
Dodatkowe informacje o zarobkach ➡ KLIKNIJ TUTAJ
3. Świadczenia
Osoby pracujące w Norwegii raz do roku otrzymują tzw.Feriepenger czyli, świadczenie urlopowe, które wynosi zwykle ok. 10,2% pensji brutto z roku poprzedniego.
Oprócz tego, można uzyskać jeszcze zwrot podatku, czyli Skatt . Wysokość zwrotu zależy od wybranej wcześniej tabeli podatkowej – same decydujecie, czy w ciągu roku wolicie otrzymywać wyższe zarobki i w tym przypadku nie otrzymywać żadnych pieniędzy ze zwrotu podatku, czy otrzymywać mniejsze wynagrodzenie a większy zwrot podatku.
4. Krajobrazy
Krajobrazy Norwegii znajdują się na liście światowego dziedzictwa narodowego UNESCO. Piękne fiordy, góry, małe, drewniane domki, niezwykła przyroda… jeżeli, lubisz spokój i bliskość natury, to na pewno Ci się tu spodoba.
5. Bezpieczeństwo
Norwegia daje poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli jesteś osoba pracującą w Norwegii, to nigdy nie zostaniesz na „lodzie” w przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych, które utrudniają normalne funkcjonowanie można starać się o dodatkowe pieniądze od Państwa. Jeżeli urodzisz dziecko, masz prawo do urlopu macierzyńskiego, które trwa do 26 albo do 36 miesięcy. Jeżeli wybierzesz krótszy termin otrzymasz 100 % wypłaty jeżeli dłuższy 80%.Norweskie przepisy są jasne, proste i przejrzyste. Praktycznie wszystko można załatwić przez Internet . Życie płynie tam spokojniej.
Macie pytania ? Skontaktujcie się : openeu.pl/r7 lub 669 111 406

LEAVE A COMMENT